Ondřejovsko

Krátký podzimní výlet na skály v okolí Ondřejovska.  Pěkné skalní hřebeny ukryté nedaleko obce Vlčková severně od Zlína. Mnoho studánek ukrytých v čerstvě spadaném podzimním listí.

Blansek, rozhledna Veselice

První z podzimních výletů tohoto roku. Z vesnice Obůrka po zelené značce ke zřícenině hradu Blansek, která v dávných dobách musela být nepřehlédnutelnou dominantou zdejších vápencových srázů. I dnes, přestože je celý svah zarostlý lesem, je velmi dobře vidět protější srázy nad vstupem do Punkevních jeskyní. Samotná zřícenina má určitě své kouzlo a můžeme jen doufat, že se časem neodebere pouze do úrovně bájí. Čas je neúprosný...
Po sestupu do Pustého žlebu pokračujeme po červené značce směrem na Sloup. Cestou člověk míjí nespočet fragmentů jeskynního systému, který v těchto místech probíhal dávno před tím, než vznikl tento nádherný kaňon a Punkva se zakousla opět o něco níže do okolních skal a vytvořila tak dnešní Amatérskou jeskyni. Ve výrazném záhybu cesty zvaném Koňský spád je ostatně uměle vystřílený vchod do tohoto neuvěřitelného podzemního království, do kterého jsem měl tu čest několikrát nahlédnout ještě v dobách mých studií. Katedrála Milana Šlechty, Bludiště, Chrochtadlo,...zdejší podzemí je úchvatné! 
Po chvíli putování tímto tichým údolím se zelená značka opět vydá vzhůru směrem k vesnici Suchdol.Jedním z mnoha zdejších výchozích bodů pro všechny podzemní šílence. Přímo uprostřed vesnice, vedle požární nádrže, se nachází jedno z krasových propadání. Dnes zakružené, při vyšších stavech vody využívané jako přirozený odtok přebytečné vody. 
K rozhledně Veselice na vrchu Podvrší je to odsud jen kousek. Moderní telekomunikační věž je příkladem rozumného využití stavby, která by jinak pouze narušovala zdejší krajinu. Takto alespoň poskytuje výhled na široké okolí. A nutno dodat, že výhled opravdu dokonalý. Zpět do výchozí Obůrky je odsud již opravdu kousek a modrá značka nikoho nenechá zabloudit.

Pole u Obůrky
Blansek
Relikty pustožlebského podzemí
Rozhledna Veselice